De play-offs in de Bundesliga bij de vrouwen begonnen met twee verrassende uitslagen. Nummer twee Dresden ging zonder libero Myrthe Schoot thuis met 3-2 onderuit tegen nummer 7 Potsdam. En de Hollandse enclave van Ladies in Black Aachen won onverwacht duidelijk met 3-0 in en tegen Wiesbaden.
Dresden moest het thuis tegen Potsdam stellen zonder de Nederlandse libero Myrthe Schoot die in de laatste training voor de wedstrijd een snee in haar knie opliep die gehecht moest worden. Dat leek aanvankelijk geen probleem, Dresden domineerde de eerste set maar in het verloop van de tweede set kwam de klad erin bij de gastvrouwen die uiteindelijk na vijf sets een verrassende nederlaag leden: 25-16, 18-25, 22-25, 25-23, 10-15. Marrit Jasper viel in set twee en drie in en stond in de laatste twee sets in de basis. Ze kwam tot 6 punten.
Aachen sterk
Aachen deed enorm goede zaken door met maar liefst 3-0 te winnen in en tegen Wiesbaden. In de laatste competitiewedstrijd had Wiesbaden het onderlinge duel in eigen huis nog met 3-2 gewonnen en zich zo het thuisvoordeel verschaft in het duel tussen de nummers 4 en 5. Daar bleek niet veel van dit keer. Wellicht had dat te maken met het feit dat Britt Bongaerts terug was na haar blessure en veelal prima bediend werd door onder meer libero Kirsten Knip. Daardoor stonden alle Nederlandse speelsters in de basis en dat bleek een winnende formule voor coach Saskia van Hintum, die geen enkele keer wisselde: 0-3 (22-25, 27-29, 17-25). Tessa Polder was niet te stuiten op het midden en werd topscorer met 14 punten, Nicole Oude Luttikhuis en Jeanine Stoeten hadden er beiden 10 terwijl Bongaerts ook nog twee puntjes meepakte. Door de zege kan Aachen woensdag een plek in de halve finales veilig stellen. Dat moet dan niet gebeuren in de eigen hal aan de Neukölnerstrasse maar na een reisje dwars door een stukje Nederland, in de topsporthal van het Belgische Noliko Maaseik.
Stuttgart
De koploper na de reguliere competitie, Stuttgart, had geen kind aan de nummer acht Vilsbiburg. Met het Nederlandse drietal Deborah van Daelen (10 punten), Femke Stoltenborg (5) en Nika Daalderop (12) in de basis, werd het een vlotte 3-0 (25-19, 25-15, 25-14).
Münster
Het Münster van coach Teun Buijs en Juliët Lohuis had niet veel te vertellen in en tegen Schwerin: 3-0 (25-22, 25-14, 25-20). Juliët Lohuis scoorde 7 keer.
Plaats een reactie
reacties: