Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Afgelopen zaterdag was het in de bomvolle sporthal De Beemden de meest belangrijke wedstrijd van het seizoen voor de mannen van trainer Nico Huisman. Bij aanvang van het seizoen werd door veel insiders ingeschat dat de tegenstander van zaterdagmiddag Oranje Nassau, die zich flink had versterkt , met twee vingers in de neus kampioen zou worden. Dat de DIO heren ook versterking hadden gekregen was natuurlijk wel bekend, maar de oranjehemden waren duidelijk favoriet. In de loop van de competitie werd steeds duidelijker dat het relatief “kleine” team uit Bedum de grote concurrent was voor reuzen van Oranje Nassau. In het begin van de competitie ging het gelijk op en de eerste flinke tik werd door DIO uitgedeeld in de uitwedstrijd in Groningen waar ON met 1-3 klop kreeg van het team uit Bedum. Toen werd mogelijk nog gedacht dat dit een uitschieter was van DIO die later nog te repareren viel. Nu na 20 wedstrijden het team van Huisman nog steeds geen wedstrijd heeft verloren, was het voor Oranje Nassau de allerlaatste kans in een rechtstreeks treffen hier nog iets aan te doen.
DIO trad aan in de vertrouwde opstelling met Jan Bakker en Nico Hoekstra op de buitenkant, Tobias Havinga en Gerben Geertsema op het midden, Thijs Homan als spelverdeler, Michael ter Veer als diagonaal en Martijs Blok als libero. De eerste set leek het even of de bedumers last hadden van de spanning en nam ON een kleine voorsprong. Maar nadat DIO weer gelijk kwam, was het Nico Hoekstra die met twee prima aanvallen de bedumers op voorsprong zette. Onder aanvoering van de sterke Jochem van Diepen trok ON vervolgens weer gelijk en hielden beide ploegen elkaar in evenwicht tot 20 punten. Op 21-20 liet spelverdeler Thijs Homan zijn klasse zien door een lastige pass ineens door te tikken tot diep in de achterste hoek en niet te verdedigen door de tegenstander.
Daarna kwam Oranje Nassau er niet meer aan te pas en waren het Gerben Geertsema en tweemaal Jan Bakker, die met harde klappen de eerste set binnen haalden.(25-21) De tweede set werd het verschil tussen beide teams nog duidelijker. DIO nam direct een royale voorsprong en was gewoon een maatje te groot voor ON. Alleen dankzij wat foutjes aan de kant van DIO kon ON weer even terugkomen, zonder echt het gevoel te hebben gehad dat voor hen nog eer te behalen was.
Daarvoor was DIO gewoon te goed, zonder dat men nu briljant speelde. Met spelers als Jan Bakker en Nico Hoekstra heeft DIO veel slagkracht aan de buitenkant, met een prima regisseur in de persoon van Thijs Homan. Boven de 20 was het dan ook opnieuw DIO die de set gemakkelijk naar zich toe trok met weer Jan Bakker in de hoofdrol en mocht Tobias Havinga door het 25e punt er in te timmeren, het kampioenschap definitief veilig stellen.(25-22) Nadat de oranjehemden het DIO team hadden gefeliciteerd met het behalen van het kampioenschap werden de derde en vierde set gespeeld. Bij de ON formatie was inmiddels enige teleurstelling en frustratie zichtbaar. Trainer Huisman liet zijn reservespelers nu volop meespelen. Bij DIO was de concentratie nu duidelijk even minder, waardoor ON de derde set naar zich toe kon trekken.(18-25) De vierde set waren met name Thijs Homan en Tobias Havinga blokkerend opnieuw een plaag voor de ON aanvallers, waardoor zelfs Jochem van Diepen er niet meer doorkwam. Dit in tegenstelling tot Jan Bakker die met enkele snoeiharde ballen het lot van Oranje Nassau bezegelde waardoor DIO ook deze set (25-13) en de wedstrijd met 3-1 naar zich toe trok en zich vroegtijdig kampioen van de tweede divisie A mag noemen. Hierdoor komt het team volgend jaar opnieuw uit in de landelijk eerste divisie. Als Nico Huisman in staat is het dit team nog iets te versterken, mag op basis van de huidige prestaties verwacht worden dat dit DIO zich volgend seizoen in de eerste divisie prima zal kunnen handhaven. Doordat ook het 2e en 3e herenteam zijn gepromoveerd wordt volgend jaar respectievelijk hoofdklasse, derde divisie en eerste divisie in Bedum gespeeld. Dit is uniek in de geschiedenis van de bedumer volleybalclub. Volgend seizoen is het dus opnieuw volop genieten voor de volleyballiefhebbers in sporthal De Beemden. Deze uniek gebeurtenis werd uitbundig gevierd en het was dan ook nog lang gezellig in de De Beemden.
(Bron: DIO Bedum)
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: