facebook pixel Dijkema en Schoot pakken in extremis titel in Duitsland - Volleybalkrant
beeld:

Dijkema en Schoot pakken in extremis titel in Duitsland

Gepubliceerd op
di 03 mei 2016
Door: Van onze correspondent

Laura Dijkema en Myrthe Schoot zijn maandagavond in extremis met hun team Dresdner SC kampioen van Duitsland geworden. In het vijfde en beslissende duel om de landstitel tegen het Stuttgart van Kim Renkema, Deborah van Daelen en Femke Stoltenborg werd het een strakke 3-0 voor de thuisploeg.

Daarmee won Dresden de derde titel op rij en greep de ploeg ook de dubbel, na de winst van de beker. Ook dat ging ten koste van Stuttgart, dat zich in beide gevallen tot het uiterste verweerde maar toch twee keer haar meerdere moest erkennen in Dresden.

In de met 3000 toeschouwers afgeladen Margon Arena in Dresden vielen Laura Dijkema en Myrthe Schoot elkaar na het laatste punt in de armen. Dijkema (4 punten), weer inzetbaar nadat ze bij het (verloren) vierde duel aan de kant zat met een enkelkwetsuur, was de matchwinnaar. Ze serveerde op 24-17 voor de titel en deed dat met succes: de bal ketste van de armen van Stuttgart-aanvoerder Kim Renkema de vrijwel compleet rode tribunes in.

In het beslissende duel had ook Myrthe Schoot vanzelfsprekend een basisplaats gekregen als libero van Dresden. Bij Stuttgart kreeg Kim Renkema ook een basisplaats maar de Drentse, die slechts tot 5 punten kwam (aanvalspercentage 23 procent), had het erg lastig. Ze werd veel gezocht met de service door Dresden en dat was terecht, gezien de vijf ketsers die Renkema zich moest laten welgevallen.

Maar ze stond niet alleen. Wat trainer Hernandez van Stuttgart ook probeerde, hij kreeg zijn team niet aan de praat. Deborah van Daelen (3 punten, aanvalspercentage van 22 procent) en Femke Stoltenborg kregen in de eerste twee sets invalbeurten. Stoltenborg mocht de derde set beginnen en dat leek even te helpen want Stuttgart nam een 8-7 voorsprong. Maar daarna draaide Dresden de gaskraan wat verder open en was het gedaan met de droom van Stuttgart. Van Daelen kwam als invalster nog voor Stoltenborg (die na dit seizoen vertrekt uit Stuttgart) in het veld als onderdeel van een dubbele wissel op 19-13 voor Dresden. Het mocht niet baten. Dresden domineerde op alle fronten, serverend (9 aces tegen 3 voor Stuttgart) maar vooral blokkerend (liefst 16 blokpunten tegen 3 voor Stuttgart).

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen