Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Middenaanvalster Robin de Kruijf is blij dat Oranje even flink heeft kunnen trainen, voorafgaand aan de World Grand Prix. "In relatief weinig tijd hebben we van alles geoefend en vrij weinig vrijuit kunnen spelen. Ik ben blij dat we nu al zoveel vertrouwen kunnen opdoen. En ja, ik had weer kippenvel tijdens het Wilhelmus. De mensen zaten tot bovenin de tribune!" We bespraken verschillende onderwerpen met de ervaren speelster.
Vanuit het clubseizoen startte De Kruijf niet direct bij Oranje, ze was geblesseerd geëindigd, herstelde snel en moest een WKK spelen. "Daar liep het nog niet zoals gepland, maar de drie weken rust die daarna kwamen waren echt nodig." De relatief korte tijd die Oranje had om zich op de World Grand Prix voor te bereiden is een nadelige bijkomstigheid. "We hebben nu in een relatief korte tijd samen getraind. Daarbij hebben we echt zoveel techniek en tactiek getraind, Jamie wil bepaalde dingen inslijpen bij ons."
Nadenken
De Kruijf: "We hebben heel veel herhaald, technisch op dingen gehamerd. Je zag dat iedereen ontzettend aan het nadenken was bij de training, we hebben amper vrijuit gespeeld. Daardoor dacht ik donderdagavond wel even: dit wordt een drama.' Niets bleek minder waar, want Oranje wist zich, al oogde het soms onwennig en incompleet, kranig te verweren tegen zowel de Dominicaanse Republiek en Thailand. "Ik was daar ook echt heel blij mee! Je wil namelijk gewoon dat alles goed loopt en vanzelf gaat. Maar we zijn pas zo kort bij elkaar, dat kan helemaal niet."
Haast
De wedstrijd van vandaag bracht haar meer opluchting dan gisteren. "Ik denk ook dat het komt omdat Thailand zo snel speelt. Ze wisten van alles over dat net heen te brengen. Er was niet echt tijd om veel te bedenken, we hadden geen mogelijkheden tot uitbouwen, zoals we dat gisteren tegen de Dominicaanse Republiek wel hadden. Het voelde nu eerder gehaast aan. Heel fijn dat we daardoor wat meer 'gewoon', automatisch gingen spelen." (Lees over haar kippenvel en komend clubseizoen onder de 'afbeelding')
3-0 win against Dominican Republic! Let's go orange ???? #mizuno
Een bericht gedeeld door Robin de Kruijf (@robindekruijf) op7 Jul 2017 om 11:25 PDT
Rusland
Volgend weekeinde wacht de Russische ploeg, in het Russische Kalinigrad. "Dat klopt, we doen het stapje voor stapje. Eerst Japan. Ik vind het vooral een heel fijn gevoel dat we in zo'n korte periode vertrouwen kunnen opdoen." Zeker met de onrust bij de staf, waar veel wisselingen zijn. De Kruijf: "Als ploeg geven we ons eraan over. Er lopen sowieso nu veel tijdelijke mensen bij de staf die op hun manier de ploeg verder helpen. Als groep kunnen we het relatief makkelijk loslaten, het gaat alleen nog wel eens mis met de namen. Ik heb twee weken gedacht dat de ene persoon de ander was. Maar het zit ons verder niet in de weg."
Kippenvel van Oranjefans
De Kruijf: "In Azië brengen fans ons soms gekke cadeautjes, in Nederland zijn de mensen wat meer nuchter. Maar er gaat echt niets boven spelen in zo'n zaal. Ik vind dat stiekem zo veel leuker! Het is echt ongeëvenaard, tijdens het Wilhelmus had ik weer kippenvel. Als je omhoog kijkt vanaf dat veld, zitten ze tot ver bovenin het stadion te kijken, in het oranje! Prachtig vind ik dat, dat is echt speciaal."
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: