Limax 2-Compaen
Om toch nog elk risico uit te sluiten, regelde de vader van speler Joost van Anrooij namelijk een bus. En wat voor één! Het kleine exemplaar had de vervoerder niet beschikbaar, waardoor die met ongeveer zestig zitplaatsen moest worden ingezet. Compaen reisde naar Limburg met een luxe bus, waar zestig zitplaatsen in aanwezig waren. Zeven spelers en twee begeleiders stapten in Oostzaan in en hadden zo voldoende beenruimte. De laatste keer dat de volleyballers van Compaen het genot van een bus hadden, was in april 1982. Het betrof toen de kampioenswedstrijd in de derde divisie, helemaal in Haarlem. De reis was dus dit keer beduidend langer. De nummer 2 in de stand was er mede daardoor niet helemaal gerust op. Feestdagen waren precies op trainingsavonden gepland, Limax 2 was in Linne nog niet eerder door Compaen verslagen en de eerdere confrontatie in Oostzaan was een moeizame aangelegenheid. Compaen verloor toen de eerste set en had in de tweede twee setpoints tegen.
De formatie van coach Ralf Muijs behaalde dan wel voor de tweede keer dit seizoen de maximale winst, maar gemakkelijk was het zeker niet. In drie van de vier sets had de thuisploeg tot halverwege een voorsprong. Alleen in de laatste set was Compaen vanaf 8-7 oppermachtig.
Het team begon de wedstrijd onder leiding van spelverdeler Stijn de Leeuw, die zo een beloning kreeg voor zijn trainingsarbeid. Bij 15-17 in de tweede set verving Nikita Artamonov hem. Met uitzondering van Jary Kroon, vijf aanvalspunten in de eerste set, beleefde Compaen een koude start. Tot 17-16 mocht de hekkensluiter zo hopen op setwinst. Uiteindelijk maakten de Oostzaners iets minder fouten dan het vrijuit volleyballende Limax (23-25). Het laatste punt in de openingsset kwam van Ivar de Waard, die met in totaal twintig voltreffers zijn seizoenrecord evenaarde. Hij wist zijn ploeg met doffe dreunen uit verschillende benarde posities te bevrijden.
Maakte Compaen in de eerste set maar zestien punten zelf, dat waren er in de tweede speelperiode twintig. De Waard kwam toen echt los, Kroon pakte wat scores mee en middenblokkeerder Timme van Houts ging zich met het spel bemoeien. De 17-jarige middenman mocht de verre terugreis naar Blaricum ondernemen met in de achterbak acht aanvals- en vijf blokpunten. Limax wist in de tweede set tot 14-15 in het spoor van Compaen te blijven (21-25).
De derde (20-25 na onder andere 15-16) en de vierde set (18-25) liet buitenaanvaller Milan Muijs zich juist weer nadrukkelijk gelden. Bij een tussenstand van 0-3 in sets knalde hij zeven van de acht set ups binnen de lijnen. Artamonov toverde enkele malen onmogelijke passes op de middenaanval, waardoor Muijs en De Waard op weg naar succes vaak slechts een enkele blokkeerder troffen.
De eindstand van 0-4 was precies genoeg om Pegasus op de ranglijst te passeren en voorlopig de koppositie in te nemen. Wellicht biedt dit een psychologisch voordeel. Compaen stond in 2016 voor het laatst bovenaan in de Topdivisie, al gebiedt de eerlijkheid dat er toen maar een poule was en er nog geen Superdivisie bestond. De achtste zege dit seizoen betekent een evenaring van het totaal van de afgelopen competitie. De Oostzaners vervolgen de competitie zaterdag bij Sliedrecht Sport 3.
Sliedrecht Sport 3 won met 3-2 van Jokers via 15-25, 22-25, 25-18, 25-17 en 15-7.
Plaats een reactie
reacties: