Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Nika Daalderop heeft met Vero Volley Milano de strijd om de derde plaats in de Champions League weten te winnen. Daalderop versloeg haar oude team Vakifbank Istanbul in vier sets en eindigde daarmee het seizoen met een Europese bronzen medaille.
Na de verloren halve finale van zaterdag mocht Vero Volley Milano zich deze zondag opmaken voor de strijd om het brons. Tegenstander in dat duel was verrassend genoeg Vakifbank Istanbul, dat als favoriet onderuit ging in de halve finale tegen Savino Del Bene Scandicci. Voor Nika Daalderop en Paola Egonu betekende dat een weerzien met hun oude werkgever, met wie ze twee seizoenen geleden de Champions League wisten te winnen.
Vakifbank Istanbul had het voordeel dat het voor eigen publiek mocht spelen en dus kon Vero Volley Milano een zware wedstrijd verwachten tegen onder andere de Russische passer-loper Marina Markova, één van de revelaties van dit seizoen, de Turkse midden Zehra Günes en de Canadese diagonaal Kiera van Ryk. Hoewel het spel van de Italiaanse ploeg in de halve finale wisselvallig was, haalde het nu aanvallend en blokkerend een goed niveau. Vooral Egonu, die topscorer werd (21 punten, 5 killblocks), haalde een beter niveau en had daarin steun van Héléna Cazaute (15 punten, 60% aanval), Anna Danesi (11 punten, 70% aanval) en Daalderop (12 punten). Vero Volley Milano won de eerste twee sets dan ook met overtuigende cijfers (25-15, 25-19).
In set drie kwam de klad er in bij de aanvalsmachine van Milano, profiteerde Vakifbank van de vele fouten en trok de Turkse club met minimaal verschil de derde set naar zich toe. Ook in de vierde set leek Vakifbank, het team van oud-bondscoach Giovanni Guidetti, op weg naar setwinst en het afdwingen van een vijfde set. Een uitstekende serviceserie van Daalderop (13-15 naar 17-15) hielp Milano echter weer langszij. Daarna waren het Cazaute en Egonu die voor de Milanese ploeg de overwinning met een aantal knappe scores over de streep trokken en de bronzen medaille veilig wisten te stellen (23-25, 25-18).
Titelprolongatie voor Conegliano
Het werd daarmee een compleet Italiaans podium in deze editie van de Champions League. In de finale tussen Savino Del Bene Scandicci en Prosecco Doc Imoco Conegliano ging de titel voor de tweede achtereenvolgende keer naar het onverslaanbare Conegliano. Met een galavoorstelling van vooral Isabelle Haak (21 punten, 3 aces), Zhu Ting (14 punten, 71% aanval) en Gabi Guimaraes (11 punten, 69% aanval) hoefde Conegliano geen enkele set af te staan en was het verschil enorm (25-16, 25-21, 25-19).
Kijk hieronder een samenvatting van de strijd om het brons tussen Vero Volley Milano en Vakifbank Istanbul.
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: