Robbert Andringa is één van de Nederlandse internationals die zich opvallend goed ontwikkeld heeft in het afgelopen clubseizoen. Blakend van zelfvertrouwen en met een toptransfer op zak, schoof de passerloper dan ook aan bij het nationaal team op Papendal: ,,Ik ben niet meer dat ventje dat alleen maar goed kan passen!", is zijn duidelijke en terechte conclusie.
Waar Andringa enkele jaren geleden ook bij Asse-Lennik al goed uit de verf kwam als passerloper, zagen we hem in het shirt van het Nederlands team toch vaak vooral in het achterveld in actie komen. Een rondje voor Dick Kooy, Maarten van Garderen of Thijs ter Horst in de pass en dan weer naar de bank verwezen. Nou, die tijden zijn voorbij als het aan de 27-jarige allrounder ligt. En terecht, want dat Andringa ook aanvallend zijn mannetje staat heeft hij inmiddels meer dan bewezen.
Transfer afgedwongen
Na drie seizoenen in het shirt van Lennik, maakte Andringa vorig seizoen de overstap naar het Franse Poitiers. Basisklant Andringa en zijn teamgenoten werden in de kwartfinale van de play-offs uitgeschakeld door Chaumont, dat uiteindelijk ook de Franse landstitel zou veroveren. ,,Het is me goed bevallen in de Franse competitie, al hadden we als team nog meer kunnen bereiken denk ik," vertelt Andringa. ,,Gelukkig heb ik zelf een lekker seizoen gedraaid. De club was over de andere passerloper niet zo te spreken, waardoor ik extra ballen kreeg. Ik had een goede klik met de setter en kon zo ook aanvallend vaak belangrijk zijn voor het team. Dat gaf me extra vertrouwen." Met zijn overtuigende spel en goede rapportcijfers dwong Andringa een top transfer af naar het Poolse AZS Olsztyn.
Thermokleding inpakken
Andringa is heel blij met zijn nieuwe club: ,,Ik kijk er naar uit om te spelen in Polen; ik vind het super tof en ben er heel blij mee. We hebben een keer met het Nederlands team een toernooi in Polen gespeeld en dat was- mede door het enorme aantal fanatieke toeschouwers - indrukwekkend. Het ging toen al wel kriebelen bij me. Ik weet dat de temperaturen minder zijn dan in Frankrijk, maar dat neem ik voor lief. Ik zal wel een hoop thermokleding aanschaffen!"
Nederlands team
Andringa is momenteel met het nationaal team bezig aan het Wk-kwalificatietoernooi, waarin het Oranje met drie overwinningen uit drie duels erg goed vergaat. Ook Andringa is goed op dreef, de passerloper is een vaste kracht in het team van Gido Vermeulen en deze basisplaats vormt een nieuw hoogtepuntje voor de 1.92 meter lange aanvaller. Morgen staan de Lange Mannen tegenover Oostenrijk in Apeldoorn, bij winst is kwalificatie voor het Wereldkampioenschap wel erg dichtbij. Wil jij aanwezig zijn bij het duel van morgen of de wedstrijd van zondag tegen Slowakije? Bestel dan je ticket via deze link.
Plaats een reactie
reacties: