Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Reflex Kampen is afgelopen weekend verder uitgelopen op de twee naaste belagers, VC Voerendaal en Peelpush. Waar Reflex met 4-0 wist te winnen, moesten beide Limburgse ploegen vijf sets afwerken. Peelpush won in een zeer spannend treffen van hekkensluiter Arvevo en Voerendaal delfde het onderspit uit tegen Alterno 2.
Tegen Apollo 8 liet Reflex er geen misverstand over bestaan welk team bovenaan staat in de Eerste Divsie A. In de eigen Reflexhal werd in vier degelijke sets de eindstand bepaald op 4-0 (25-17, 25-21, 25-20, 25-19). Met vijf punten op zak, kon Reflex rustig wachten op de resultaten van de concurrentie.
Nummer twee van de ranglijst, VC Voerendaal, had een zware middag op bezoek bij Alterno, dat als vierde geklasseerd staat. In Apeldoorn lukte het de Zuid-Limburgers met zeer veel moeite om twee sets te winnen, de twee sets die ze pakten wonnen ze met twee punten verschil. In de overige sets (de oneven) hield Alterno huis. De 'Groenen' overklasten daarin Voerendaal. Uitslag: 3-2 (25-13, 25-27, 25-17, 23-25, 15-6).
Peelpush, de ploeg uit Noord-Limburg, wilde na twee verliespartijen weer eens winnen, het liefst met grote cijfers. Als je dan tegen de hekkensluiter moet spelen in je eigen sporthal zijn alle ingrediënten daarvoor aanwezig. De werkelijkheid bleek weerbarstiger te zijn. Arvevo kwam tot de tanden toe gewapend richting Meijel en deed geen moment onder voor de nummer 3. Alleen de tweede set werd beslist met meer dan twee punten verschil. Peelpush won uiteindelijk wel, maar kon slechts drie punten bijschrijven. Arvevo is begonnen zich aan de laatste strohalmen vast de houden. Uitslag: 3-2 (28-26, 20-25, 25-23, 23-25, 16-14)
Degradatieplekken
Aan het eind van het seizoen degraderen drie teams direct uit de Eerste Divisie, er is geen promotie-/degradatieregeling. Dat betekent dat teams, als zij willen overleven, zich minimaal moeten richten op de negende plaats.
Na dit weekend bezet Apollo 8 deze plek, maar voelt de hete adem van promovendus VC Zwolle 2 in zijn nek. De Zwollenaren hebben een wedstrijd minder gespeeld en slechts een punt minder. Of het realistisch is dat ze de kleine achterstand kunnen dichten valt te bezien, aanstaande donderdag speelt Zwolle tegen koploper Reflex. Toch zijn ze niet bij voorbaat kansloos, de vorige ontmoeting werd een vijfsetter waarin Reflex maar net wist te winnen.
Ook nummer elf Landgraaf speelde tot nu toe een wedstrijd minder dan Apollo 8. Het resterende schema is voor Landgraaf wellicht het gemakkelijkst van alle teams onderin, zij hoeven van de top-5 alleen nog maar tegen Reflex. Apollo 8 speelt nog tegen de gehele top-6, met uitzondering van koploper Reflex.
Voor Arvevo lijkt het doek te vallen in de Eerste Divisie. Met nog zeven wedstrijden te gaan is de achterstand op de veilige plaats negen al vijftien punten, ook al heeft de Arnhemse formatie nog een wedstrijd tegoed. Dat betekent dat Arvevo in die laatste zeven partijen al zestien punten meer moet halen dan Apollo in zijn laatste zes, om alleen het team uit Twente te passeren. Dat lijkt een utopie, want Arvevo behaalde in de vijftien wedstrijden tot nu toe gespeeld slechts dertien punten.
Kijk hier voor de volledige stand in de Eerste Divisie A
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: